Seminarium Yamaue Aiki Jutsu
z Soke Jimmy Keido Yamaue
Bydgoszcz 18-20 marzca 2005

„Kolejny treningowy weekend za nami. Tym razem wybraliśmy się do Bydgoszczy, w dość klasycznym składzie ( wóz nr I- sensei Przemek i sensei Sylwia, Gosia z Piotrkiem oraz wóz nr II – Wojtek M. Miszczu). Podróż pięknym sobotnim porankiem minęła szybciej niż się spodziewaliśmy. Na miejscu – doskonała organizacja, wszystko na miejscu, szatnie oznakowane, koedukacyjne :-). Miła atmosfera w tychże szatniach, luźna acz skupiona na dojo.
Soke Yamaue zaskoczył nas swym uśmiechem oraz opowieściami o tradycjach japońskich. Po teoretycznym wstępie oraz kilku niewiarygodnych pokazach pokonania przeciwnika energią KI, poćwiczyliśmy podstawowe ruchy i pozycje charakterystyczne dla stylu Yamaue Aiki Jutsu. Potem czas na przyjemności, czyli podstawy Shiatsu.
W niedzielę poznaliśmy kilka kolejnych historii, kilka technik Aiki Jutsu wraz z wykorzystaniem KONGO, a po południu następne techniki shiatsu. A na zakończenie wypiliśmy kilka czarek tradycyjnej zielonej herbaty.
W drodze powrotnej (nieco szybszej niż docelowa 🙂 ) wymieniliśmy się wrażeniami i uznaliśmy staż za udany. Było to dla nas nowe, miłe doświadczenie, za umożliwienie doznania którego dziękujemy sensei Markowi Pantkowskiemu. Z wiosennym pozdrowieniem – Gosiołek.”