Seminarium Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu
Soke Antonio Garcia
Szczecin 25-27 lutego 2005

„Trudno pisać o „swojej” imprezie, ale jak mus to mus; skupię się zatem na faktach.
W pięknych mroźno-zimowych dniach 25-27 lutego AD 2005 soke Antonio Garcia przyjechał po raz kolejny do Polski, tym razem do Szczecina. Nie było na niestety wiele, ale nie w ilości siła… Gościliśmy m.in. Siergieja, Walerego i Viktora z Białorusi, sensei Darka Otockiego oraz silną grupę pod wezwaniem Ani i Jacka z Łodzi.
Trzy dni treningowe dały się we znaki niejednym kościom i stawom. Nowych technik jak zwykle nie było zbyt dużo, ale za to szlifowaliśmy podstawy w zależności od stopni. Był więc shodan, nidan, sandan, jo i tambo.
Kulminacjami były oczywiście wieczorne imprezy integracyjne, na które wyruszano z odległej Puszczy Bukowej do centrum miasta za pomocą pospiesznej komunikacji miejskiej. Nie obyło się jednak bez problemów. Zostaliśmy niemiło zmuszeni do zamiany „ekskluzywnego” lokalu na studencki, ze względu na niewłaściwe stroje (czyt. sportowe?!). Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i wszyscy bawiliśmy się do białego rana.
W ostatnim dniu okazało się, że sensei Jacek Ostrowski zdał egzamin na 1 DAN Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!
I tak skończył się zimowy szczeciński staż, a wszyscy jechali do domów w śnieżycy długo, długo, długo… i szczęśliwie. Do zobaczenia! Gosiołek.”