Letni obóz HDSRJJ z Soke Antonio Garcia, Sulejów 6-17 lipca 2005

„6 lipca br. rozpoczął się od dawna oczekiwany obóz Hakko Den Shin Ryu. Wszyscy uczestnicy dotarli na miejsce bez większych problemów. Zakwaterowani w ODK SW w Sulejowie rozpoczęliśmy przygodę od kolacji.
Następnego dnia wszystko toczyło się w/g wcześniej ustalonego planu (zaprawa, śniadanie, trening, obiad, trening, kolacja). Treningi odbywały się 4km od miejsca zakwaterowania, co nie stanowiło dla nas problemu. Jako ze cześć uczestników obozu wyposażona była w „cztery kółka” nasza obrotna koleżanka Gosia dokonała zbiórki pieniędzy (na wahe) i wszyscy byli dowożeni pod drzwi hali sportowej w pięknych bolidach ;). A jaką atrakcją był samochód wypełniony ludźmi w bieluteńkich kimonach to już nie wspomnę (hihi).
Jeśli chodzi o sam ośrodek, w którym byliśmy zakwaterowani to mogę śmiało powiedzieć: jak w raju !!! W każdym pokoju TV, radio, talerzyki, kieliszeczki, szklaneczki. Jednym słowem Full Service !!!
W domkach campingowych troszkę niższy standard, ale tez dało się żyć. Bilard, korty tenisowe, plac zabaw, rowery. To i wiele innych rzeczy było do naszej dyspozycji za Free !!!
Treningi wyczerpujące a zarazem ciekawe. Prowadzone przez różnych instruktorów były urozmaicane wariacjami technicznymi. Od obrony w parterze do technik z użyciem Jo jak i Bokena.
Soke Antonio Garcia (jak zwykle) na każdym treningu zwracał uwagę na podstawy. Bo przecież od podstaw wszystko wychodzi i dlatego trzeba je szlifować bez względu na stopień zaawansowania w sztuce walki. Przerobiliśmy techniki Tachi Waza jak i Tambo Waza. Soke wychwytywał błędy popełniane przez adeptów a następnie wyjaśniał i poprawiał każdy szczegół.
Podczas obozu miały miejsce egzaminy z Hakko oraz Nippon JJ. Wszyscy przystępujący do egzaminów zdali je bez większych problemów. A oto wyniki:
– Nippon Ju Jitsu: Mariola S. (6kyu);
– Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu: sensei P.Burzyński (sandan), sensei D.Otocki (nidan),
sensei S. Berezinets (nidan), Łukasz Sz. (3 kyu), Grześ Sz. (5 kyu),
Tomek A. Oraz Tomek S. (4kyu + wejście do starszej grupy)
GRATULACJE!!!
Obóz udany! Czekamy na kolejne. Do zobaczenia na macie!…wasz kochany i lubiany Wojtek the Niania.”